गाडी दौडि-रहेको सडकको पुलमा १८ वर्षका पाइ-लटले विमान ल्याएर ल्याण्ड गरा’एपछि…

रोचक

सामान्य रुपमा तपाइँले विमान एयर’पोर्टको रनवेमा ल्याण्ड गरेको देख्नुभएको होला ।तर, एक किशोर पाइलटले भने विमान’लाई गाडी दौडी’रहेको सडकको बीचमा रहेको पुलमा अवत’रण गराएका छन् । अमेरिकामा १८ वर्षका पाइ’लटले आफूले उडाइरहेको विमान’लाई व्यस्त सडकमा रहेको पुलमा आक’स्मिक अवतरण गराएका छन् ।

अमेरि’काको दक्षिणी न्यू जर्सीमा विमान उडाइ’रहेका पाइलट ल्याण्डन लुकासले विमानमा खराबी आएप’छि आक’स्मिक अवतरण गराउनु परेको थियो । आकस्मि’क अवस्थामा उनले एक पुलमा विमान सफल रुपमा अवत’रण गराए किनकि विमानलाई अन्य’त्र लैजानको लागि उ’नीसँग पर्याप्त समय थिएन ।

अधिकारी’हरुका अनु’सार यी पाइलटले न्यूजर्सीको एक पुलमा विमान अवतरण गराउँदा केहीबेर सडकमा यातायात अवरुद्ध भयो तर कसैलाई कुनै चोट लागेन । १८ वर्षका ल्याण्डन लुका’सका अनुसार उनको विमा’नमा दिउँसो करिब साढे १२ बजे खराबी आएको थियो । त्यतिबेला लुकासले अट’लान्टिक सिटीमा स्टिल पियर नजिकैको आका’शमा विमान उडाइ’रहेका थिए ।

लुकासले ओसन सिटीमा नजिकैको नगर’पालिका हवाइ अड्डामा विमान ल्याण्ड गराउने कोसिस गरिरहेका थिए तर यो सम्भव थिएन । त्यही बेला उनले रुट नम्बर ५२ कजवेको पश्चिम’तर्फ जाने सडकमा यातायातमा केही अन्तर देखे । यो सडकले ओसन सिटी र सोमरस प्वाइन्ट’लाई जोड्छ ।

सडकमा गाडी’हरुको बीचमा केही खाली ठाउँ देखे’पछि उनले विमान सडकमै ल्याण्ड गर्ने निर्णय गरे । प्रत्यक्ष’दर्शीहरुका अनुसार लुकासले कसैलाई कुनै चो’ट नपर्ने गरी विमान ल्याण्ड गरेका थिए । अधि’कारीहरुका अनुसार यस क्रममा विमान’लाई पनि कुनै क्षति भएन । घटनाको थप जाँच भइरहेको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *