बेसार र केसरको यी उपायले चम्किन्छ भाग्य, हट्छ यी समस्याहरु

रोचक

ज्योतिष शास्त्रमा गुरुको स्थान बृहस्पति ग्रहले पाउँछ। देवताहरूको गुरुको रूपमा बृहस्पतिलाई विशेष रूपमा ज्ञानको कारक मानिन्छ। यदि यो ग्रह पूर्णतया अनुकूल छ भने, सबै पिडा समाप्त हुन्छ। त्यसैले यसलाई धेरै महत्व दिइएको छ ।

शास्त्रमा केसर र बेसारलाई लक्ष्मी र गुरुको कारक पनि भनिएको छ । केसर र बेसारको केही सरल उपाय अपनाएमा मानिस पीडाबाट मुक्त हुन्छ । जानौँ केही यस्ता उपायको बारेमा, जसको प्रयोगले जीवनमा शुभ फल मिल्छ ।

कुनै पनि महिनाको शुक्ल पक्षको अष्टमीमा सूर्योदयअघि नुहाएर सफा लुगा लगाएर तयार हुनुहोस्। पूर्व दिशामा फर्केर माता लक्ष्मीको पूजा गर्नुहोस्। पूजामा कालो बेसारको गुच्छा राख्नुपर्छ । माता लक्ष्मीजीको पूजा गरेपछि बेसारको त्यो गुच्छा आफ्नो तिजोरीमा राख्नुपर्छ, यस उपायले भक्तहरूको करियर द्रुत गतिमा अगाडि बढ्छ। निधारमा बेसारको तिलक लगाउनाले पनि सबै प्रकारको शुभफल मिल्छ ।

ज्योतिषशास्त्रका अनुसार यदि कुनै व्यक्तिले प्रत्येक बिहीबार केसरको तिलक लगाउनु पर्छ । यसो गर्दा व्यक्तिले जीवनमा रूप, धन र इज्जत प्राप्त गर्दछ। यसबाट सबै देवताहरू भक्तहरूप्रति प्रसन्न हुन्छन् र उनीहरूलाई हर प्रकारले सहयोग गर्छन्।तिलकको रूपमा भगवान श्री विष्णुलाई बेसारको प्रयोग पनि गरिन्छ। यसो गर्दा धेरै शुभ फल प्राप्त हुन्छ।

घरमा हुने सबै प्रकारका वास्तु दोषको शान्तिका लागि यी दुई चीजको प्रयोग धेरै राम्रो हुन्छ। पानीमा बेसार मिसाएर घरको मुख्य ढोकामा दिनहुँ छर्किनुपर्छ । यस उपायले घरका सबै वास्तु दोषहरू हट्छन्। यससँगै देवी लक्ष्मीको आगमन हुन्छ र घरको नकारात्मक ऊर्जा पनि हट्छ।

वास्तु तथा ज्योतिष शास्त्र अनुसार बिहीबार बेसार किन्नु शुभ मानिन्छ । तर यस दिन कसैलाई बेसार दिनु हुँदैन । यसो गर्नाले मानिसको भाग्य बिग्रन्छ र ऊ गरीब हुन्छ। त्यसैले यस दिनमा अरूलाई बेसार दिनुभन्दा सकेसम्म बच्नुपर्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *