के कारणले डि प्रेसनमा थिए भीम पौडेल ?

समाचार

लोकदोहोरी गायक भीम पौडेलको निधन भएको छ। स्याङजा खुदी घर भएका पौडेल लामो समयदेखि लोक गायनमा क्रियाशील थिए। पछिल्लो समय लाइभ दोहोरीमा चर्चित भएका भीम केही समयदेखि अस्वस्थ थिए।

स्याङजास्थित आफ्नै निवासमा भीमको निधन भएको हो। उनी केही समयदेखि डिप्रेसनका कारण बिरामी परेको उनी निकटका साथीहरुले सामाजिक सञ्जालमा लेखिरहेका छन्। राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरी गीत प्रतिष्ठान नेपालका अध्यक्ष रमेश विजीले पनि उनी केही समयदेखि बिरामी रहेको बताएका छन्।

उनको पार्थिव शरीरलाई आज पोखरा लैजाने तयारी गरिएको छ । पौडेलको के कारणले ज्यान गयो भने अहिले सम्म खुल्न सकेको छैन तर उनी डिप्रेसन रहेको कतिको भनाइ छ । लामो समयदेखि लोकदोहोरी गायनमा सक्रिय भीमले दोहोरी प्रतियोगिताबाट गायनमा प्रवेश गरेका थिए। लाईभ दोहोरी मार्फत छोटो समयमै उनी निकै चर्चामा थिए ।

पछिल्लो समय कलाकारहरु धेरै डिप्रेसनमा जाने खबर आइरहेका छन् । दोहोरी गायक भीम पौडेलको श्रदान्जलीका लागि राष्ट्रिय लोक दोहोरी प्रतिष्ठान नेपालका केन्द्रीय सचिब जिबन दाहाल दाईको टिम,इन्द्रेणी को कृष्ण कंडेल दाईको टिम सहित रबिन लामिछाने लगाएतको टिम पोखरामा जाने तयारी गरेका छन् ।

दोहोरी गायक भिम पौडेलको सब अहिले ११ बजे स्याङ्जा देखि कास्कि पोखराको राम घाटमा ल्याएर अन्तिम श्रध्दाञ्जलि पछि दाह सस्कार गरिने परिवारले जानकारी गराएका छन् । भीमलाई सम्झँदै अध्यक्ष विजी भन्छन्, ‘उसले प्रतिस्पर्धा गरेका थुप्रै प्रतियोगितामा म नै निर्णाय थिएँ। राम्रो प्रतिभा भएको मान्छे हो।’

रमेश भीमको निधनले लोकदोहोरी क्षेत्रले ठूलो क्षती बेहोरेको बताउँछन्। भन्छन्, ‘भीम शालीन स्वभावको प्रतिभावान गायक हुन्। उनको निधन समग्र लोक दोहोरी क्षेत्रकै लागि अपुरणीय क्षति हो। दोहोरी गायक भीम पौडेलको आजै पोखराको राम घाटमा अन्तिम संस्कार गरिने भएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *