को हुन् जुलियन अल्भारेज जसले अर्जेन्टिनालाई विश्वकपको फाइनलमा पुर्‍याउन महत्वपूर्ण भूमिका खेले ?

खेलकुद

फ्रान्स विरुद्धको विश्वकपको फाइनलमा अर्जेन्टिनाको भावनात्मक यात्रामा जुलियन अल्भारेज लियोनल मेस्सीका लागि आदर्श पन्नीको रूपमा देखा परे। चार गोल गर्नुका साथै म्यानचेस्टर सिटीका फरवार्डको कडा दौडले लियोनेल स्कालोनीको आक्रमणलाई सन्तुलनमा ल्याउन मद्दत गरेको छ।

जुलियन अल्भारेजले अर्जेन्टिनाको विश्वकप क्वालिफायरमध्ये एक मात्र सुरु गरे र कतारमा आफ्नो पहिलो दुई खेलको लागि बेन्चमा भेट्टाए। उनले लियोनेल मेस्सीसँग अप्रतिरोधी साझेदारी बनाएर आफ्नो देशलाई गौरवको लागि अगाडि बढाएर यसको अन्त्य गर्न सक्थे।

पहिलो विश्वकपको सुरुवातमा पोल्याण्डविरुद्धको गोलले अर्जेन्टिनाको प्रगतिलाई पुष्टि गर्‍यो। गोलकिपर म्याट रायनलाई लुटेपछि अस्ट्रेलियाविरुद्धको गोलले उनको उत्साह झल्काएको थियो। सेमिफाइनलमा क्रोएसियाको विरुद्धमा, उनले आफ्नो टोलीको लागि आफ्नो महत्त्वलाई जोड दिए।

1953 एफए कप फाइनलमा ‘द म्याथ्युज फाइनल’ भनेर चिनिने खेलमा स्ट्यान मोर्टेनसेनले ब्ल्याकपुलका लागि ह्याट्रिक गरेका थिए भन्ने तथ्यलाई लिएर एउटा पुरानो मजाक छ। यो भनिएको थियो कि जब मोर्टेनसेनको मृत्यु भयो उनको अन्त्येष्टिलाई ‘द म्याथ्यूज फ्युनरल’ भनेर चिनिन्छ।

अर्जेन्टिनाका लागि तीन गोलमध्ये दुई गोल अल्भेरेजले गरे भने अर्को पेनाल्टीमा विजयी भयो । खेलको म्यान अफ द म्याचको उपाधि मेस्सीले जिते । महामानवले पनि यो विशेष पुरस्कार दाबी गर्ने आफ्नो युवा साथीले आक्रमण गरेको हुनसक्छ भनी स्वीकार गरेको देखिन्थ्यो।

‘हरेक खेलाडीले राम्रो खेले तर यदि मैले छनोट गर्नुपर्‍यो भने म यो अवार्ड जुलियन अल्भारेजलाई दिनेछु,’ मेस्सीले भने । “जुलियनको खेल उत्कृष्ट थियो,” मुख्य प्रशिक्षक लियोनेल स्कालोनीले थपे। “उनले दुई गोल गरेको कारणले मात्र होइन, तर उनले हाम्रा मिडफिल्डरहरूलाई मद्दत गरे।”

ब्रेकआउट ताराहरू जाँदा, एक म्यानचेस्टर सिटी स्ट्राइकर ती सबैको लागि धेरै उच्च प्रोफाइल हुन सक्छ। तर वृद्धि द्रुत गतिमा भएको छ। शरद ऋतुमा उहाँसँग कुरा गर्दै, 22 वर्षीय अल्भारेजले जाडोको लागि आफ्नो आशाको बारेमा सोध्दा विश्वकपमा पनि पुग्ने प्रतिबद्धता गर्न अनिच्छुक थिए।

उनले स्काई स्पोर्ट्सलाई भने, “टोलीको घोषणा पनि भइसकेको छैन, कुन टोलीबाट कुन टोलीको सूची बनाइनेछ भन्ने पनि छैन, तर म त्यहाँ आउने आशा गर्छु,” उनले स्काई स्पोर्ट्सलाई भने। “स्पष्ट रूपमा, विश्व कप फुटबलमा सबैभन्दा ठूलो कुरा हो र यो भाग लिनु राम्रो हुनेछ।”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *