क्रिस सट्टन भन्छन्-“मेस्सी भएपनि अर्जेन्टिनाले आफ्नो ब्याग प्याक गरे हुन्छ, नेदरल्याण्ड्सले बजाउँछ”

खेलकुद

पूर्व सेल्टिक स्टार क्रिस सट्टनले २०२२ फिफा विश्वकपमा लियोनल मेसीको अर्जेन्टिनालाई आफ्नो आगामी क्वार्टरफाइनल भिडन्तमा हराउन भर्जिल भान डाइकको नेदरल्याण्ड्सलाई समर्थन गरेका छन्। डच टोलीले शुक्रबार (९ डिसेम्बर) मा दक्षिण अमेरिकी जाइन्ट्समाथि २-१ को जित निकाल्ने विश्वास सट्टनले गरेका छन्।

समूह सीमा ६ अंकसहित शीर्ष स्थानमा रहेको अर्जेन्टिनाले अन्तिम १६ को खेलमा अष्ट्रेलियालाई २–१ ले पराजित गर्दै क्वाटरफाइनलमा स्थान पक्का गरेको हो। अर्कोतर्फ लुइस भान गालको हल्याण्डले अमेरिकालाई ३–१ ले पराजित गर्दै क्वाटरफाइनलमा प्रवेश गरेको हो। आफ्नो विशेष बीबीसी स्तम्भमा, सट्टनले सबैलाई सम्झाए कि कसरी क्वार्टर फाइनल भिडन्तले लियोनेल मेस्सी वा भान गालको लागि फिफा विश्वकप अध्यायको अन्त्य हुनेछ।

उनले लेखे: “जसले यो टाई जित्छ, यसको अर्थ विश्वकपमा कम्तिमा एक फुटबल लिजेन्डको लागि दौड अन्त्य हुन सक्छ। नेदरल्याण्ड्सका प्रशिक्षक लुइस भान गाल सम्भवतः व्यवस्थापनमा आफ्नो अन्तिम काममा छन्, जबकि यो लगभग निश्चित रूपमा अर्जेन्टिनाका आइकन लियोनल मेस्सीको अन्तिम विश्वकप हो।”

त्यसपछि सट्टन दुवै टोलीको खेल शैलीको बारेमा कुरा गर्दै रणनीतिक विश्लेषणमा लागे। उनले भने: “भ्यान गालले डच सामान्यतया खेल्ने परम्परागत ४-३-३ भन्दा फरक तरिकाले चीजहरू गरिरहेका छन्, तर तिनीहरू प्रभावकारी छन्, यद्यपि तिनीहरू विगतका उत्कृष्ट टोलीहरू जस्तै हेर्नको लागि एकदम सुन्दर नभए पनि प्रभावशाली छन्।”

“अर्जेन्टिनाले यस चरणमा पुग्नको लागि अलि बढी प्याचेससँग खेलेको छ, मेस्सीको केही प्रतिभाले मद्दत गरेको छ। तर तिनीहरू आफ्नै समस्याहरू भएका टोली हुन्। कुनै पनि टोली निश्चित रूपमा तिनीहरूलाई हराउँन सक्छन्, अवसरहरू सिर्जना गर्न सक्छन् र मलाई लाग्छ कि नेदरल्याण्ड्सका फरवार्ड मेम्फिस डिपे र कोडी गाक्पोले केही राम्रो अवसरहरू पाउन सक्छन्।”

अन्तमा, आफ्नो भविष्यवाणी दिँदै, सट्टनले थपे: “के मैले पहिले नै नेदरल्याण्ड्स प्रतियोगिताको लागि मेरो छनोट हो भनेर उल्लेख गरेको छु? मैले भनेझैं, तिनीहरू सबैभन्दा सुन्दर फुटबल खेल्दैनन्, तर तिनीहरूले काम पूरा गर्छन्। म यहाँ पनि म उनीहरूसँग रहनेछु। यस विश्वकपमा अर्जेन्टिनाका फ्यानहरू उत्कृष्ट छन्; तिनीहरू पक्कै पनि सबैभन्दा ठूलो छन्। मेस्सीको साथमा रहेको कुनै पनि टोली चुपचाप जानेछैन, तर तिनीहरू चाँडै घर फर्किनेछन्। २-१ नेदरल्याण्ड्ससँग हार्नेछन्।”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *