अर्जेन्टिनाबाट खेल्ने २२ वर्षीय फुटबलरको मृत्यु

खेलकुद

काठमाडौँ ।कतारमा आयोजना भइरहेको फिफा विश्वकप २०२२ को बीचमा फुटबलप्रेमीहरुका लागि दुखद खबर आएको छ । कोलम्बियाका स्टार मिडफिल्डर आन्द्रेस बालान्ताको निधन भएको छ ।

यी फुटबलरको उमेर मात्र २२ वर्ष थियो । अर्को महिना अर्थात् जनवरी १८ मा उनको २३ औं जन्मदिन पनि छ । अधिकांश खेलाडीले २२ वर्षको उमेरमा आफ्नो करियर सुरु गर्छन् तर एन्ड्रेस बालांटासँग यो दुखद घटना भयो र उनले संसारलाई अलविदा गरे ।

आन्द्रेस बालान्टा अर्जेन्टिनाको फर्स्ट डिभिजन क्लब एट्लेटिको टुकुम्यानबाट खेल्दै आएका थिए । एट्लेटिको टुकुम्यान क्लबका लागि प्रशिक्षणका क्रममा मंगलबार (२९ नोभेम्बर) मा आन्द्रेस बालान्ता दुर्घटनामा परेका थिए ।

यसै क्रममा उनले ज्यान गुमाए । वास्तवमा, एन्ड्रेस प्रशिक्षणको क्रममा लडेका थिए। यसबाट गम्भीर घाइते भएका उनलाई तत्काल अस्पताल लगिएको थियो । जहाँ उनले अन्तिम सास फेरे ।

अस्पतालका डाक्टरहरुले एन्ड्रेस बालान्ताको ज्यान बचाउने प्रयास गरेपनि सफल हुन नसकेको बताइएको छ । अस्पताल पुग्ने बित्तिकै डाक्टरहरुले आन्द्रेस बालान्ताको तत्काल उपचार गरे । तर जीवन बचाउन सकेनन् ।

क्लबका मेडिकल स्टाफले पनि एन्ड्रेस बालान्तालाई अस्पताल पुर्‍याउनुअघि उनको जीवन बचाउने प्रयास गरेका थिए। मिडिया रिपोर्टहरूमा भनिएको छ कि एट्लेटिको टुकुमान क्लबले हालै छुट्टी मनाएको थियो। यो ब्रेकपछि टोलीको पहिलो अभ्यास सत्र थियो ।

घटनापछि एट्लेटिको क्लबका अफिसर इग्नासियो गोलोबिस्कीले भने, ‘आन्द्रेस बालान्ताको मृत्युको बारेमा जानकारी गराउनु अत्यन्तै दु:खका साथ छ। क्लबका सबै समर्थकहरू धेरै निराश र स्तब्ध छन्। निस्सन्देह, उनको परिवार, सहकर्मी र साथीहरूको हाम्रो पूर्ण समर्थन छ।

एन्ड्रेस बालान्ता जुलाई २०२१ मा एट्लेटिको क्लबमा सामेल भए। यसअघि उनी कोलम्बियाली क्लब डेपोर्टिभो कालीसँग आवद्ध थिए। आन्द्रेस बालान्ताले सन् २०१९ मा कोलम्बियाली क्लबबाट आफ्नो करियर सुरु गरेका थिए। उनले कोलम्बिया टोलीबाट इन्डोनेसियामा भएको अन्डर-२० विश्वकप २०१९ पनि खेलेका थिए।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *