अचानक खातामा ६ करोड आयो, युवकले सबै पैसा खर्च गरेपछि…

रोचक

काठमाडौं । एक व्यक्तिको बैंक खातामा अचानक ६ करोड रुपैयाँभन्दा बढी रकम आयो । यति ठूलो रकम पाएपछि उनी खुशीले उफ्रिए र छिट्टै पैसा खर्च गर्न थाले ।

यो पैसा एक जोडीले गल्तीले उनको खातामा पठाएको थियो। तर उक्त व्यक्तिले बैंकलाई यसबारे जानकारी दिएनन् । तर, पछि उनलाई पक्राउ गरियो । हालै अदालतले ठगी मुद्दामा दोषी ठहर गरेको छ । अब उनलाई डिसेम्बरमा सजाय सुनाइनेछ ।

वास्तवमा, एक जोडीले नयाँ घर किनेका थिए र उनीहरूले यसको लागि पैसा तिरिरहेका थिए। तर, बैंक विवरण गलत इन्ट्रीका कारण अरुको खातामा रकम ट्रान्सफर भयो । जसको खातामा यो पैसा पुग्यो, उसले यो कुरा लुकायो । उनले विलासी जीवनशैली जिउन थाले र यताउता पैसा खर्च गर्न थाले । पछि खुलासा भएपछि उनी जेल पुगे ।

डेली मेलका अनुसार उक्त व्यक्तिको नाम अब्देल घडिया हो। २४ वर्षीय अब्देल अस्ट्रेलियाको सिड्नीमा बस्छन् र पेशाले र्‍यापर हुन्। बुधबार उनलाई सिड्नीको अदालतमा पेश गरिएको थियो जहाँ उनलाई बैंक ठगीसँग सम्बन्धित मुद्दामा दोषी ठहर गरिएको थियो।

अदालतमा सुनुवाइका क्रममा एक जोडी घर किन्ने अन्तिम प्रक्रियामा रहेको बताइएको थियो । उनीहरूले कमनवेल्थ बैंकमा पैसा ट्रान्सफर गर्नुपरेको थियो। तर भूलवश अब्देल घडियाको खातामा ७ लाख ६० हजार अस्ट्रेलियन डलर पठाइदिए ।

अब्देलले कसैलाई जानकारी नदिई यी पैसा उडाउन थाले । उनले सुन, महँगो लुगा, मेकअप आदि सामान किनेका थिए । उनी लक्जरी पार्टीहरूमा गए, बारमा रमाइलो गरे र धेरै पैसा खर्च गरे।

अब्देलले प्रहरीलाई भने कि जब उनी उठे, उनले खातामा करोडौं रुपैयाँ देखे। त्यसपछि उनले ढिलो नगरी विभिन्न ठाउँबाट करिब ५ करोडको सुन किनेका थिए । त्यसपछि ९० हजार रुपैयाँको किनमेल पनि गरे ।

त्यसपछि बाँकी रहेको पैसा उनले एटीएमबाट निकाले । समग्रमा, अब्देलले सबै पैसा उडाए। तर, अहिले उनी पक्राउ परेका छन् र उनको सजाय डिसेम्बरमा घोषणा हुनेछ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *