महिलाको निजी र न”ग्न तस्बिर पूर्व पतिलाई दिन अदालतले आदेश दिएपछि…

समाचार

काठमाडौं । २५ वर्ष सँगै बसेपछि एक महिलाले श्रीमानसँग सम्बन्धविच्छेदका लागि अदालतमा निवेदन दिएकी छन् । तर यसै क्रममा श्रीमानको मागमा न्यायाधीशले महिलालाई यस्तो आदेश दिए, जुन सुनेर उनी छक्क परिन् । ती महिलाले सामाजिक सञ्जालमा आफ्नो कथा सुनाइन् ।

महिलाको नाम लिन्डसे मार्स हो र उनी अमेरिकाको उटाह निवासी हुन् । २५ वर्ष सँगै बसेपछि उनले अप्रिल २०२१ मा पति क्रिस मार्ससँग अलग हुने निर्णय गरेको लिन्डसेले बताएकी छन् । यसका लागि अदालतमा निवेदन दिइन् ।
सुनुवाइका क्रममा क्रिसले अदालतलाई विवाहको सम्झनालाई जोगाउन धेरै कुरा आफूसँग राख्न माग गरेका थिए । तिनीहरू मध्ये एक फोटो एल्बम थियो जुन लिन्डसेले एक पटक आफ्नो पतिलाई उपहार दिएकी थिइन्। एल्बममा लिन्डसे मार्शको लुगा नलगाइएका तस्बिरहरू पनि थिए।

लिन्डसेले भनिन् कि उनले यी तस्बिरहरू उनीहरूको विवाहको प्रारम्भिक वर्षहरूमा खिचेकी थिइन् र तिनीहरूलाई सम्झनाको लागि एल्बममा राखेकी थिइन्। केही तस्विरमा उनी एक्लै थिइन् भने केहीमा पति क्रिससँग । तर सम्बन्धविच्छेदको कुरा आएपछि श्रीमानले यो एल्बम आफूसँग राख्न पाउनुपर्ने दाबी गरे ।

न्यायाधीशले पतिको पक्षमा फैसला गर्नु अचम्मको कुरा भएको लिन्डसेले बताइन् । न्यायाधीशले लिन्डसेलाई उनको बौडोइर एल्बम क्रिसलाई हस्तान्तरण गर्न आदेश दिए। यसमा लिन्डसेका धेरै नग्न तस्बिरहरू पनि छन्।

डेली मेलका अनुसार न्यायाधीशले यो निर्णय गत महिना दिएका हुन् । जसको विरुद्धमा लिन्डसेले आफ्नो असन्तुष्टि व्यक्त गर्दै यसलाई गोपनीयताको उल्लङ्घन भनेकी थिइन् । उनले फोटो एल्बम जलाउन चाहेको बताइन् ।

यसपछि न्यायाधीशले आफ्नो आदेशमा लिन्डसेका तस्बिरहरू तेस्रो पक्षले सम्पादन गरेर क्रिसलाई हस्तान्तरण गर्नुपर्ने बताए। तर, सामाजिक सञ्जालमा महिला तथा अन्यले यो निर्णयको विरोध गरिरहेका छन् ।

यसको अर्थ, लिन्डसेको घनिष्ठ तस्बिरहरू सम्पादन गर्नुपर्छ, ताकि उनको गोपनीयता अक्षुण्ण रहोस्। तर, लिन्डसे पनि यसमा सहमत छैनन्। उनीहरू आफ्नो तस्बिर तेस्रो पक्षलाई हस्तान्तरण गर्न अस्वीकार गर्छिन्। तत्कालका लागि उनले उक्त आदेशमा पुनर्विचार गर्न अदालतमा अपिल गरेकी छिन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *